
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.3 nH |
| Height - Seated (Max) | 1.05 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Height | 850 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.45 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 4 GHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 12 |
| Current Rating | 300 mA |
| DC Resistance (DCR) | 100 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 2.7 nH |
| Core Material | Ceramic, Ferrite |
| Max DC Current | 300 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Width | 1.45 mm |
| Min Width | 1.05 mm |
Stock: 2426
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00758
Ext.Price$0.00758
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00758 | $0.00758 |
| 10 | $0.00714 | $0.07140 |
| 50 | $0.00672 | $0.33600 |
| 100 | $0.00636 | $0.63600 |
| 500 | $0.00601 | $3.00500 |
| 1000 | $0.00584 | $5.84000 |
| 3000 | $0.00568 | $17.04000 |
